صفحه اصلی - دانشکده تجارت و بازرگانی
- سه‌شنبه، ۸ خرداد ۱۴۰۳

 

موسسات و مراکز

 

 

 

چرا تحصیل در دانشکده تجارت و مالیه؟

دانشگاه تهران به عنوان طلایه دار تربیت مدیران و متخصصان علوم مدیریتی و اقتصادی، پس از نیازسنجی در جامعه علمی کشور، در سال ۱۴۰۰ دانشکده‌های جدیدی را به مجموع واحدهای تابعه‌ی خود افزود. در این راستا دانشکده «تجارت و مالیه» با عنایت به بند «ج» دستور شماره ۲ مصوبه اولین نشست از دوره هشتم هیئت امنای دانشگاه تهران مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ تاسیس گردید.

این دانشکده با منطق تقاضا محوری و پاسخگویی به روزتر و کاربردی تر به نیازهای جامعه، صنعت و بازار در حوزه تجارت و مالیه ایجاد شده است تا هماهنگ و هم افزا با سایر دانشکده ها و مراکز و واحدهای دانشگاه تهران فعالیت نماید.

به گزارش روابط عمومی دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران، مراسم "آئین رسمی افتتاحیه دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران" روز سه‌شنبه 24 خرداد ماه 1401 در محل موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم که با حضور دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران، دکتر هاشم آقازاده رئیس دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران، دکتر محمدرضا حاتمی رئیس موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران و جمعی از اساتید و مسئولان دانشگاهی برگزار شد؛ موضوعاتی چون اهداف راه‌اندازی دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران، جایگاه دانشکده در چرخه صنعت و تجارت کشور و نقش واسط دانشکده تجارت و مالیه بین بخش دولتی و خصوصی، جزئیات تأمین هیات علمی و نیروی انسانی برای دانشکده تجارت و مالیه، عناوین رشته‌ها و گروه‌های علمی دانشکده تازه تأسیس تجارت و مالیه محور سخرانی‌ها قرار گرفت.