نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین «بنیاد سینمایی فارابی» و «دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران»

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین «بنیاد سینمایی فارابی» و «دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران»


  بنیاد سینمایی فارابی و دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران به منظور آموزش مدیریت منابع و ارتقای سطح سواد مالی سینماگران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

سیدمهدی جوادی، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و دکتر هاشم آقازاده، رئیس دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران به منظور گسترش تعاملات و تبادلات علمی بین «بنیاد سینمایی فارابی» و «دانشگاه تهران» تفاهم‌نامه همکاری به امضا رساندند.
هاشم آقازاده، رئیس دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران در ابتدای این مراسم با اشاره به فعالیت‌های تأثیرگذار «نهاد ملی سینمای ایران» گفت: بنیاد سینمایی فارابی سال‌هاست با آثار ارزشمند خود در سینمای ایران می‌درخشد و در عرصه تاریخ، فرهنگ و هنر تاثیرگذار بوده است.
وی ادامه داد: دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران بیش از یک سال است آغاز به کار کرده اما عملکرد آن در قد و قواره دانشکده‌های قدیمی و به اصطلاح جا افتاده ظهور و بروز یافته و این با لطف خداوند و زحمات همکاران مان بوده است. 
ایشان افزود: تاکنون توانسته ایم 60 تفاهم‌نامه همکاری مشترک با سایر سازمان ها و دستگاه های دولتی و بخش خصوصی منعقد کنیم که اغلب همچون بنیاد سینمایی فارابی از مجموعه‌های تاثیرگذار هستند.
 
سیدمهدی جوادی، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز در این مراسم گفت: اساساً انجام امور تأسیسی در سازمان های قدیمی همچون «دانشگاه تهران» کاری بسیار سخت است و زحمات شما قابل درک و تحسین است. دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران موضوعات و سرفصل‌های تخصصی مهمی را دنبال می‌کند که همکاری با این مجموعه علمی برای «نهاد ملی سینمای ایران» در عملیاتی سازی و ریل گذاری جدید حائز اهمیت است. 
وی با تشریح برنامه‌های همکاری متقابل افزود: همکارهای «نهاد ملی سینمای ایران» با «دانشگاه تهران» در سه زمینه قابل حصول است؛ نخست برگزاری دوره‌های آموزشی مستمرMBA  و DBA در حوزه اقتصاد سینما، دوم خلق ایده‌های فیلمسازی و تقویت اکوسیستم نوآوری سینمایی و سوم ارتقاء سواد مالی در بین اهالی سینما.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی از راه¬اندازی رویدادی ویژه با موضوع ایده پردازی ساخت آثار سینمایی با محوریت سواد مالی در همکاری «نهاد ملی سینمای ایران» با «دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران» خبر داد و گفت: مدل این همکاری شبیه به رویداد «سینما سلامت» خواهد بود؛ رویدادی نتیجه محور که خروجی آن بزودی تبدیل به فیلمنامه‌های قابل تولید در حوزه سواد مالی و موضوعات اقتصادی خواهد شد.
در این مراسم آقایان آصف کریمی و مرزبان از دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران و آقایان فریدزاده، حقیقی قریب و احسان هوشیارگر از بنیاد سینمایی فارابی نیز حضور داشتند/ پایان خبر 14020215